..:: MİLLƏTÇİLƏRİN MƏKANI ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azərbaycan kinosu

4 posters

Azərbaycan kinosu Empty Azərbaycan kinosu

Yeni mövzu tarafından Le Taon C.a. 30 İyul 2009 - 8:57

Son zamanlar da - yəni Azərbaycan ikinci dəfə müstəqillik əldə edəndən sonra Azərbaycan kinsunun işıqları söndü. Yəni demək olar ki, heç bir film çəkilmədi. Amma bizim əsirlikdə - yəni SSRİ əsarətində ikən neçə film çəkilib ki, onları saymaqla bitən deyil. Halbuki, mən özüm şəxsən bunu əksini düşünürdüm. Elə fikirləşirdim ki, filmlərimiz daha gözəl və daha çox çəkiləcək. Amma yanılmışam.

Sizdən soruşmaq istərdim ki, bu gün Azərbaycan kinosunun çəkilməsinin səbəbini nədə görürsünüz? Nə çatışmır ki, bizim kino yox dərəcəsindədir?
Le Taon
Le Taon
Ali Baş Komandan
Ali Baş Komandan

Məkan : Sumqayıt

https://milletci.azerbaijaniforum.com

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

Azərbaycan kinosu Empty Geri: Azərbaycan kinosu

Yeni mövzu tarafından REBEL B.e. 3 Avq. 2009 - 11:25

Səbəbi çoxdur.`Qadin` və `kişi` şou-biznes nümayəndələrinə edilən sponsorluq və `sponsorluq`a nisbətdə filmlərin çəkilməsinə sponsorluq etmir şi adamlari məmurlar şirkətlər və s.Əsas səbəb maliyyə çatişmamazliğidir.Muasir standartlara cavab verən texniki avadanliqlar yox dərəcəsindədir.Həmçinin kadr çatişmamazliği var(Seçilən filmi nümunədir)
REBEL
REBEL
KİLLER
KİLLER

Məkan : BÜTÖV AZƏRBAYCAN

Yeni mövzu tarafından Le Taon B.e. 3 Avq. 2009 - 11:32

REBEL yazıb:Səbəbi çoxdur.`Qadin` və `kişi` şou-biznes nümayəndələrinə edilən sponsorluq və `sponsorluq`a nisbətdə filmlərin çəkilməsinə sponsorluq etmir şi adamlari məmurlar şirkətlər və s.Əsas səbəb maliyyə çatişmamazliğidir.Muasir standartlara cavab verən texniki avadanliqlar yox dərəcəsindədir.Həmçinin kadr çatişmamazliği var(Seçilən filmi nümunədir)
Sənin fikirlərinlə razıyam və əlavələrim var:
Bizdə kinoya maraq da azalıb. Artıq gözümüz Braziliya, Rusiya seriallarındakı qeyri-əxlaqi səhnələrə öyrəşdiyindən, bu isə bizim filmlərdə olmadığından kinomuza maraq azalıb. Gənclərdən soruşaq görək, eyni vaxtda bizim film və Braziliya serialının növbəti seriyası göstərilsə, (o hələ heç birinə baxmayıb) hansına baxar? Bax, bu səpkidə olan suallarla xalqın, gənclərin filmlərə olan münasibətini öyrənək.

"Seçilən" filmindən söz düşmüşkən, mən bu filmin gedişatını o qədər də bəyənmədim. Sanki bir saatlıq film sadəcə Zorik Balayanın öldürülməsi üçün çəkilib.
Le Taon
Le Taon
Ali Baş Komandan
Ali Baş Komandan

Yeni mövzu tarafından REBEL Ç.a. 4 Avq. 2009 - 16:01

Drongo yazıb:
REBEL yazıb:Səbəbi çoxdur.`Qadin` və `kişi` şou-biznes nümayəndələrinə edilən sponsorluq və `sponsorluq`a nisbətdə filmlərin çəkilməsinə sponsorluq etmir şi adamlari məmurlar şirkətlər və s.Əsas səbəb maliyyə çatişmamazliğidir.Muasir standartlara cavab verən texniki avadanliqlar yox dərəcəsindədir.Həmçinin kadr çatişmamazliği var(Seçilən filmi nümunədir)
Sənin fikirlərinlə razıyam və əlavələrim var:
Bizdə kinoya maraq da azalıb. Artıq gözümüz Braziliya, Rusiya seriallarındakı qeyri-əxlaqi səhnələrə öyrəşdiyindən, bu isə bizim filmlərdə olmadığından kinomuza maraq azalıb. Gənclərdən soruşaq görək, eyni vaxtda bizim film və Braziliya serialının növbəti seriyası göstərilsə, (o hələ heç birinə baxmayıb) hansına baxar? Bax, bu səpkidə olan suallarla xalqın, gənclərin filmlərə olan münasibətini öyrənək.

"Seçilən" filmindən söz düşmüşkən, mən bu filmin gedişatını o qədər də bəyənmədim. Sanki bir saatlıq film sadəcə Zorik Balayanın öldürülməsi üçün çəkilib.
He o da öz yerində bu seriallar lap insanlarin başini birtəhər edib xüsusilə gənc qizlara çox pis örnəkdir.
ermeni köpəkoğlunun adini balaca herfle yaz.
Seçilən filmini bir o qədər də bəyənmirəm.Amma Cavid Ömrü filmi çox xoşuma gəlir.Baxmisan??
REBEL
REBEL
KİLLER
KİLLER

Yeni mövzu tarafından Le Taon Ç.a. 4 Avq. 2009 - 17:42

REBEL yazıb:He o da öz yerində bu seriallar lap insanlarin başini birtəhər edib xüsusilə gənc qizlara çox pis örnəkdir.
ermeni köpəkoğlunun adini balaca herfle yaz.
Seçilən filmini bir o qədər də bəyənmirəm.Amma Cavid Ömrü filmi çox xoşuma gəlir.Baxmisan??
"Cavid Ömrü" filmi də xoşuma gəlir. Amma bu filmdə də çatışmayan və filmə xələ gətirən məqam(lar) var. Elə birincisi və ən böyük yanlışlıq surətlərin oxşadılmamasıdır. Bir az Mikayl Müşfiq oxşadılmışdı. Amma Hüseyn Cavid heç oxşamırdı. Bu isə filmə marağın azalmasına gətirib çıxaran məqamdır.
Le Taon
Le Taon
Ali Baş Komandan
Ali Baş Komandan

Yeni mövzu tarafından When ? C. 18 Sen. 2009 - 14:49

O qədər səbəb var ki hansını sayasan...
When ?
When ?
Kiçik Çavuş
Kiçik Çavuş

Məkan : Azərbaycan

Yeni mövzu tarafından Jurnalist_89 C.a. 10 Dek. 2009 - 14:46

Səbəb məncə hərkəsə məlumdur. Bu kimə sərf eləyir axı? Kimə lazımdır hansısa filmi çəkmək?Kİmə lazımdır bir filmə milyonlarla pul qoymaq? Əsas səbəb budur. Maliyyə çatışmamazlığı. Və ən çox da məncə kino çəkmək üçün yaxşı kadrların yəni rejisorların, aktyorların olmamasıdır. Azərbaycan kinosu 350784
Jurnalist_89
Jurnalist_89
Çavuş
Çavuş

Məkan : Bütün Türk diyarı

Yeni mövzu tarafından Le Taon C.a. 10 Dek. 2009 - 14:54

Jurnalist_89 yazıb:Səbəb məncə hərkəsə məlumdur. Bu kimə sərf eləyir axı? Kimə lazımdır hansısa filmi çəkmək?Kİmə lazımdır bir filmə milyonlarla pul qoymaq? Əsas səbəb budur. Maliyyə çatışmamazlığı. Və ən çox da məncə kino çəkmək üçün yaxşı kadrların yəni rejisorların, aktyorların olmamasıdır. Azərbaycan kinosu 350784
Sizin ismarıcınızın ilk cümlələri ilə razıyam, amma sonuncu ilə yox. Siz heç bilirsinizmi ki, Azərbaycanda aktyor, rejissor, operator və digər bu kimi sənət sahələrində işləyə bilən nə qədər potensiallı insanlar var? Bax ilk öncə həmin insanları kəşf etmək lazımdır. Əvvəl mən də sizin kimi düşünürdüm, özü də heç nə ilə maraqlanmadan, oturduğum yerdə. Amma sonra bu işlərlə daha çox maraqlananda görürdüm ki, yox, sən demə mən yanılmışam.
Le Taon
Le Taon
Ali Baş Komandan
Ali Baş Komandan

Yeni mövzu tarafından Jurnalist_89 B. 13 Dek. 2009 - 18:47

U-JIN yazıb:
Jurnalist_89 yazıb:Səbəb məncə hərkəsə məlumdur. Bu kimə sərf eləyir axı? Kimə lazımdır hansısa filmi çəkmək?Kİmə lazımdır bir filmə milyonlarla pul qoymaq? Əsas səbəb budur. Maliyyə çatışmamazlığı. Və ən çox da məncə kino çəkmək üçün yaxşı kadrların yəni rejisorların, aktyorların olmamasıdır. Azərbaycan kinosu 350784
Sizin ismarıcınızın ilk cümlələri ilə razıyam, amma sonuncu ilə yox. Siz heç bilirsinizmi ki, Azərbaycanda aktyor, rejissor, operator və digər bu kimi sənət sahələrində işləyə bilən nə qədər potensiallı insanlar var? Bax ilk öncə həmin insanları kəşf etmək lazımdır. Əvvəl mən də sizin kimi düşünürdüm, özü də heç nə ilə maraqlanmadan, oturduğum yerdə. Amma sonra bu işlərlə daha çox maraqlananda görürdüm ki, yox, sən demə mən yanılmışam.

Ola bilər ki. səhv edirəm mən. ama indiyə kimi çəkilən və adını kino qoymaq istədikləri "kino"lar mənim bu cür düşünməyimə səbəb olub. Hələ indiyə kimi müstəqillik dövründə çəkilən heç bir kinodan zövq almamışam demək olar ki. Bunun isə səbəbi ya rejisor işinin zəifliyi ya da aktyorların düzgün seçilməmsi
Jurnalist_89
Jurnalist_89
Çavuş
Çavuş

Məkan : Bütün Türk diyarı

Yeni mövzu tarafından REBEL Ç.a. 22 Dek. 2009 - 18:28

Jurnalist_89 yazıb:
U-JIN yazıb:

Ola bilər ki. səhv edirəm mən. ama indiyə kimi çəkilən və adını kino qoymaq istədikləri "kino"lar mənim bu cür düşünməyimə səbəb olub. Hələ indiyə kimi müstəqillik dövründə çəkilən heç bir kinodan zövq almamışam demək olar ki. Bunun isə səbəbi ya rejisor işinin zəifliyi ya da aktyorların düzgün seçilməmsi
Yaxsi dusun.Sen musteqillik dovrundeki hansi filmlere baxmisan??
REBEL
REBEL
KİLLER
KİLLER

Yeni mövzu tarafından Sponsored content

Sponsored content

Əvvələ qayıt

- Similar topics