..:: MİLLƏTÇİLƏRİN MƏKANI ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marşrut və sərnişin

2 posters

Marşrut və sərnişin Empty Marşrut və sərnişin

Yeni mövzu tarafından Le Taon C.a. 25 Fev. 2010 - 15:46

İndi Sizinlə marşrut, sərnişin - bir sözlə, dayancaq mədəniyyəti (azərbaycanlı aspektində) haqında danışmaq istərdim. Mən gözümü açandan, ağlım kəsəndən Azərbaycanda xarici qonağa göstərilə biləcək bir dayancaq görməmişəm. Son zamanlar, haradasa bir-iki ay olar ki, Sumqayıtda yeni dayanacaqlar düzəldirlər. Amma istifadə edilirmi? Demək olar ki, yox. Dayanacaqlar sadəcə reklam üçündür. Özü də ikibaşlı reklam: yəni həm dövlətin, yaxud icra hakimiyyətinin reklamı, həm də kiminsə öz düşük, səviyyəsiz saytının reklamı.

Avtobuslardan da danışmağa dəyməz. Çox vaxt marşrut avtobusunu sözün əsl mənasında ağzına qədər dolu görürəm. Mən hələ də aydınlaşdıra bilmirəm ki, günah kimdədir: yerlər dolu olsa da, sərnişini götürən sürücüdə, yoxsa qapını açarkən ayaq üstə dayanmış sərnişinlər üstünə yıxılsa belə özünü zorla avtobusa dürtən adamlarda?
Le Taon
Le Taon
Ali Baş Komandan
Ali Baş Komandan

Məkan : Sumqayıt

https://milletci.azerbaijaniforum.com

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

Marşrut və sərnişin Empty Geri: Marşrut və sərnişin

Yeni mövzu tarafından When ? C. 26 Fev. 2010 - 10:01

Le Taon yazıb:İndi Sizinlə marşrut, sərnişin - bir sözlə, dayancaq mədəniyyəti (azərbaycanlı aspektində) haqında danışmaq istərdim. Mən gözümü açandan, ağlım kəsəndən Azərbaycanda xarici qonağa göstərilə biləcək bir dayancaq görməmişəm. Son zamanlar, haradasa bir-iki ay olar ki, Sumqayıtda yeni dayanacaqlar düzəldirlər. Amma istifadə edilirmi? Demək olar ki, yox. Dayanacaqlar sadəcə reklam üçündür. Özü də ikibaşlı reklam: yəni həm dövlətin, yaxud icra hakimiyyətinin reklamı, həm də kiminsə öz düşük, səviyyəsiz saytının reklamı.

Avtobuslardan da danışmağa dəyməz. Çox vaxt marşrut avtobusunu sözün əsl mənasında ağzına qədər dolu görürəm. Mən hələ də aydınlaşdıra bilmirəm ki, günah kimdədir: yerlər dolu olsa da, sərnişini götürən sürücüdə, yoxsa qapını açarkən ayaq üstə dayanmış sərnişinlər üstünə yıxılsa belə özünü zorla avtobusa dürtən adamlarda?
Gunah sən dediklərinin heç birində deyil.günah qıttdıqdan yarım saatdan, 1 saatdan bir gələn avtobusları təşkil edənlərdədir..Normal, hər 10 dəq bir rahat ,geniş avobus gəlsə camaat da bir birinin ustunə cıxmaz.Təbii surucu də neynəsin yazıq isityir gun ərzində cıxardığı pul alacagı pulu tamamlasın ki evinə corək aparsın də..BUtun problemlərin kokundə yatanlar hamiyya bəllidir, qadası....
When ?
When ?
Kiçik Çavuş
Kiçik Çavuş

Məkan : Azərbaycan

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

Əvvələ qayıt