..:: MİLLƏTÇİLƏRİN MƏKANI ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ingilis dili

2 posters

Ingilis dili Empty Ingilis dili

Yeni mövzu tarafından REBEL C.a. 29 Okt. 2009 - 10:53

Salam aleykum.Herbide olanda mezuniyyete gelirdim.`Salyanski` deyilen yerde taksiden dusdum ve Lokbatana geden avtobusa mindim.Yorgun oldugumdan gozume yuxu getdi.Gozumun acdiqda sanki biranliq ozumu Cinde hesab eledim.Avtobusun yaridan coxu cinliler idi(Binede Sederek de isleyenlerdi) Dedim Ay Ilahi yeni men Cine dusmusem??sonra tam ayildiqdan sonra gordum yox ee her sey qaydasindadir.Indi dusuneceksiniz ki movzu ile ne elaqesi var.Demeli bir nece defe is saytlarina baxmisam ve biranliq dusunmusem ki ya Ingilteredeyem ya da ingilis hanisa diger ingilisdilli sayta girmisem.Butun elanlar ingilsce isin sertleri,elanlar filan.Sonra baxdim ki yox ele duz gelmisem.Deyesen cox yazdim-))
Azerbaycanda ingilis menden teleb edir ki ingilsi dilini onun kimi danisim.Cv-lerde artiq ingilis dili ustunluk deyil ee mutleqdir.Bir sozle ingilis dilini bilmek vacibdir.Bu movzunu Whene tapsiriram ozu bilir niye
Ingilis dilinde rastlasdiginiz butun cetinlikleri burda aydinladiraq ingilis dilinde danisaq(beyenmesem bele)
Ingilis dili ile bagli her sey burda
WELCOME Ingilis dili 814977
REBEL
REBEL
KİLLER
KİLLER

Məkan : BÜTÖV AZƏRBAYCAN

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

Ingilis dili Empty Geri: Ingilis dili

Yeni mövzu tarafından When ? C. 30 Okt. 2009 - 16:08

You are welcome dear friend. I think it is perfect way in order to increase your ( for all,too) fluency in English. I`ll do my best.

Redaktə edən: When ?, son redaktə tarixi: B. 1 Noy. 2009 - 19:33, cəmi 1 dəfə
When ?
When ?
Kiçik Çavuş
Kiçik Çavuş

Məkan : Azərbaycan

Yeni mövzu tarafından REBEL Ş. 31 Okt. 2009 - 20:32

Thanks When?
We are very power full nation.We captured Tabriz and come near the Darband.But these are only useless words.We`ll conquer Borchali and Iravan also.If Garabag is played as a prize then we`l certainly gain that prize.
When bu cumlede duzgun nese yazmisam yoxsa hamisi sehvdir basdan ayaga Ingilis dili 814977
REBEL
REBEL
KİLLER
KİLLER

Yeni mövzu tarafından When ? B. 1 Noy. 2009 - 19:31

Ooo what is it? all is wrong , of course (as if). Ingilis dili 814977
Joking apart, you`ve written so so. But to my mind you must not use indefinite article with proper noun (Darband).
Ok, you spoke about our nation might ironically but I want to believe heartily because of not having any another way. I know it will be realize.
When ?
When ?
Kiçik Çavuş
Kiçik Çavuş

Yeni mövzu tarafından REBEL Çər. 11 Noy. 2009 - 11:34

When bu qadin gemide ugursuzluq remzidir(her yerde oldugu kimi-).Amma ingilis dilinde gemi adlari qadin cinsine aid olur? Qeribdeir he? Sence niye eledir??
REBEL
REBEL
KİLLER
KİLLER

Yeni mövzu tarafından When ? Çər. 11 Noy. 2009 - 14:21

REBEL yazıb:When bu qadin gemide ugursuzluq remzidir(her yerde oldugu kimi-).Amma ingilis dilinde gemi adlari qadin cinsine aid olur? Qeribdeir he? Sence niye eledir??
Deyirem bu yaziq qadinlarin bexti ezelden yoxu eee..
Qaldi ki suala, sen canin bu suali hardan tapib cixartmisan . Bunun xususi bir qaydasi yoxdur ki deyim ki ona gore beledir. evvler meni de hemise maraqlandirib ki neye gore olke adlari da qadin cinsine aid edilir .Ve ya nece ki zeif, gucsuz heyvanlar ve ya quslar qadin cinsine aid edilir, guclu, vehsi heyvanlar ise kisi cinsine aid edilir. bu mentiqle yanasanda hardasa adama aydin olur ki niye gore gemileri qadin cinsine aid edirler . Eslinde here oz mentiqine gore yanasir de meseleye.. Menim de ozume gore versiyalarim var. Duzdu vereceyim cavabin ne qeder heqiqete uygun olub olmadigini deye bilmeyecem amma sadece bele fikirlesirem ki gemilerin kapitanlari kisi oldugundan, gemini kisi idare etdiyinden gemini de she deye cagiracaqlar de.her ikisi de -he- olsa onda ne oldu ki. Yeni ki idare eden he,idare olunan ise she olmalidir.(hemise heyatda da bele oldugunu iddia etmirsiiz siz kisileerr???) Iki --he-- bir yerde olmaz. Gemi de eynile qadin kimidir de,qaygi isteyir,nevazis isteyir,gemiye yaxsi qulluq edirsen seni yari yolda qoymur. Masinlariviz da elece onun kimi.
Eslinde bu tedricen insanlar arasinda formalasib daha sonra qrammatikaya bu formada daxil olub. Ne bilim ingilisin mentiqidi de...
When ?
When ?
Kiçik Çavuş
Kiçik Çavuş

Yeni mövzu tarafından Sponsored content

Sponsored content

Əvvələ qayıt